تنظیمات قالب

انتخاب رنگ قالب :

طرح صفحه :

پترن حالت جعبه ای :

آغاز احداث خط متروی اصفهان - شاهین شهر, خبرها,اخبار

آغاز احداث خط متروی اصفهان - شاهین شهر

اصفهان-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: با اخذ مصوبه از شورای عالی فنی و حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی احداث مترو شاهین شهر از انتهای خط شماره یک مترو اصفهان آغاز می شود.

حجت الله غلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اخذ مصوبه ای از شورای عالی فنی و حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی مبنی بر احداث مترو شاهین شهر از انتهای خط شماره یک مترو اصفهان  اظهار داشت: مسیر مورد نظر جهت عبور مترو شاهین شهر  آزادسازی شده است و شهرداری شاهین شهر بدون نیاز به آزادسازی می تواند زیرساخت های احداث مترو شاهین شهر - اصفهان را از میدان استقلال آغاز کند.

وی افزود: نقشه های فاز یک و دو احداث مترو  شاهین شهر-اصفهان  آماده شده است و تا یک ماه آینده برای تعیین سرمایه گذار آماده برگزاری مناقصه است تا عملیات زیرساخت آن با همکاری شهرداری شاهین شهر اجرایی شود.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری اصفهان با براورد زمانی هجده ماهه برای اتمام فاز اول مترو شاهین شهر -اصفهان تصریح کرد: در آینده نزدیک فاز اول این پروژه از محل اعتبارات شهرداری که شامل مرحله زیرسازی است اجرایی می شود و مراحل بعدی این پروژه هم شامل ریل گذاری و خرید واگن  با برگزاری مناقصه و جذب سرمایه گذار و از  تبصره های تشویقی بودجه ۹۹ تامین خواهد شد.

وی با اعلام این که مقدمات کار برای احداث مترو اصفهان -نجف آباد هم فراهم شده است، گفت: مترو شاهین شهر اصفهان یکی از خطوط مهم ریلی استان اصفهان است؛ از آنجا که روزانه سفرهای پرشماری بین دو شهر اصفهان و شاهین شهر صورت می گیرد احداث این مترو می تواند سفر ایمن، ارزان و سریع برای ساکنان شاهین شهر را به همراه داشته باشد و از تصادفات جاده ای که منجر به فوت و جرح می شود جلوگیری شود.